HEBI VITAL, s.r.o.

Senium Domov dôchodcov a domov sociálnych služieb

IMG_2338a

Domov dôchodcov a domov sociálnych služieb SENIUM je zariadením sociálnych služieb zriadeným Banskobystrickým samosprávnym krajom ako rozpočtová organizácia s vlastnou právnou subjektivitou, ktoré poskytuje sociálne služby na ulici Jilemnického č. 48 v Banskej Bystrici celoročnou formou pobytu občanom:

a) v zariadení pre seniorov: občanom, ktorí dovŕšili dôchodkový vek a sú odkázaní na pomoc inej fyzickej osoby, prípadne poskytovanie sociálnej služby potrebujú z iných vážnych dôvodov; 

b) v domove sociálnych služieb: kde poskytujú sociálne služby zdravotne postihnutým občanom s duševnými poruchami a poruchami správania, s telesným a zmyslovým postihnutím.

Vo veľkorysom parku, ktorý zdobia rôzne okrasné dreviny, lavičky a altánok poskytujú priestor na oddych a relaxáciu,  sa rozhodli pre svojich aktívnejších obyvateľov vytvoriť “telocvičňu pod holým nebom”. V polovici mája sme pre nich ukončili realizáciu osadením zariadení zo série Kompakt. Výhodou tejto série je umiestnenie vybratých cvičebných zariadení v kompaktnom celku, ktorý nekladie zvýšené nároky na priestor, nakoľko zariadenia sú vybrané  optimálnym spôsobom tak, aby boli dodržané všetky bezpečnostné opatrenia a neprekrývali sa bezpečnostné zóny jednotlivých zariadení. Ide o celkovo 7 zariadení v dvoch skupinách strojov a síce: 

Chrbtový ťah / Rebrina / Bradlá / Prsný tlak – KOMPAKT 

bw_zk_08-650x489

  Trenažér – veslovania / Trenažér – behania / Orbitrek – KOMPAKT
bw_zk_07-650x489

 Veríme, že táto realizácia prispeje k rozšíreniu už aj tak bohatých možností na zmysluplné trávenie voľného času a tí aktívnejší obyvatelia zariadenia Senium si tu radi, z času na čas a snáď niektorí aj pravidelnejšie, zacvičia na čerstvom vzduchu.

 

O autorovi Zobraziť všetko

admin

1 komentárNapísať komentár

  • Touto cestou sa chceme veľmi poďakovať celému tímu spoločnosti HEBI VITAL s. r. o za spoluprácu, ústretovosť, kreativitu, ochotu a vysokú profesionalitu pri riešení nášho ihriska. Naši prijímatelia sociálnej služby sa ihrisku veľmi tešili a veríme, že budeme môcť v dohľadnom čase v spolupráci ďalej pokračovať a rozšírime ihrisko o nové cvičiace prvky. Ďakujeme, za kolektív DD a DSS Senium v Banskej Bystrici riaditeľka Jana Dupáková

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *