HEBI VITAL, s.r.o.

STOP starnutiu, bolesti i nedostatku energie. Cvičte 5 Tibeťanov!

dreamstimefree_60308

Cítite únavu? Ste podráždení a bolí vás chrbtica? Už sa nedokážete pozerať na svoje ochabnuté svaly? Tieto i ďalšie zdravotné problémy môžete vyriešiť prostredníctvom série cvičení 5 Tibeťanov. Jediné, čo musíte urobiť, je venovať sa cvičeniu aspoň 10 minút denne.

5 Tibeťanov predstavuje jednoduché cvičenie, ktorého úlohou je obnoviť rovnovážne prúdenie energie v ľudskom tele. Ak je v jednotlivých centrách veľa, alebo naopak málo energie a čakry „nespolupracujú“ tak, ako by mali, človeka sužujú zdravotné problémy.

Už samotný názov napovedá, že systém cvičenia vznikol v Tibete, kde ľudia veria, že fyzické i psychické problémy sú spôsobené poruchami toku energie cez čakry. „5 Tibeťanov je jogový systém jednoduchých, ale veľmi účinných cvičení, ktoré stimulujú základné energetické centrá v tele. Známy je aj ako Päť rítov omladzovania,“ hovorí inštruktorka Eva, ktorá má s cvičením 5 Tibeťanov niekoľkoročné skúsenosti.

Učíme sa cvičiť 5 Tibeťanov
Desiatky webových stránok, videí v rozličných jazykoch, kníh i brožúr ponúkajú návod na to, ako správne cvičiť 5 Tibeťanov. Určite. Aj to sú spôsoby, ako toto prospešné cvičenie začleniť do svojho života. „Aj keď sa dá cvičenie naučiť podľa knižky, či videa z internetu, jednoduchšie je začať pod vedením inštruktora, aby ste si boli istí, že cvičíte správne,“ upozorňuje skúsená inštruktorka.

5 Tibeťanov je cvičenie prispôsobené dnešnej rýchlej dobe. Nevyžaduje si veľa času, nie je náročné a zaobíde sa bez špeciálneho vybavenia. A je vhodné pre každého bez ohľadu na vek či fyzickú kondíciu. Základ tvorí 5 cvikov, ktoré sa opakujú. Konečný počet opakovaní každého cviku je 21. K tomuto cieľovému číslu sa dá dopracovať už v priebehu niekoľkých týždňov.

Aké pravidlá treba pri cvičení dodržiavať? „Cvičte len toľko, aby ste sa cítili príjemne. Cvičeniu sa venujte každý deň ráno, alebo večer. Postačí 10 – 20 minút. Pred cvičením si dôkladne ponaťahujte svaly a šľachy, rozhýbte kĺby. Cviky sa vzájomne dopĺňajú, preto je ideálne vykonať ich všetky za sebou,“ hovorí zo skúseností inštruktorka Eva.

Je pre vás konkrétny cvik problematický a radi by ste ho vynechali? Inštruktorka 5 Tibeťanov odporúča nasledovné: „Ak vám niektorý cvik robí problémy, môžete ho vynechať a vrátiť sa k nemu až vtedy, keď získate lepšiu kondíciu. Hlavne nezabudnite na správne dýchanie a pozitívnu myseľ.“

„Pozitívne účinky cvičenia sa dostavia už po prvom týždni…“
Pravidelné cvičenie 5 Tibeťanov prospieva telu i duši. Medzi hlavné oblasti pôsobenia tohto cvičenia patria – zlepšenie celkovej pohyblivosti tela, aktivácia krvného obehu, lepšie zvládanie stresu, viac energie a pozitívnejší prístup k životu. „Účinky cvičenia sa dostavia už po prvom týždni. Pocítite prílev vnútornej energie, budete výkonnejší a menej unavení (i bez obvyklej kávy). Cvičenie regeneruje organizmus, pôsobí proti stresu, depresii, bolestiam chrbta, pomáha získať štíhlejšiu postavu, spomaľuje starnutie,“ vymenováva hlavné prínosy cvičenia 5 Tibeťanov inštruktorka Eva.

Teraz je ten správny čas!
Urobte niečo dobré pre svoje telo. Teraz hneď. Možno sa aj vy zbavíte bolestí chrbta a hlavy, alebo získate viac energie podobne ako verná zástankyňa tohto cvičenia pani Eva: „Dlhé roky som mala brožúru 5 Tibeťanov uloženú v poličke a z času na čas ju otvorila s odhodlaním, že sa naučím podľa nej cvičiť. Nikdy som svoj zámer nedotiahla do konca. Stačila jedna inštruktáž v kúpeľoch, aby som cvičenie zvládla a stalo sa súčasťou môjho každodenného života. Zbavila som sa bolestí chrbta a je mojím životabudičom.“

 

Zdroj: http://joga.cvicte.sk/joga-1/stop-starnutiu-bolesti-i-nedostatku-energie-cvi

Foto: http://www.dreamstime.com/free-images

O autorovi Zobraziť všetko

admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *