HEBI VITAL, s.r.o.

Termoterapia alebo liečenie suchým teplom

Termoterapia ako liečba teplom sa využíva sa pri udržiavaní a podpore zdravia, liečbe ochorení a patologických stavov, pri obnovení stratených schopností a funkcií. Liečebno – terapeutické pomôcky z čistej ovčej vlny a hrejivých obilninových vankúšikov používame ako lokálnu termoterapiu. Najčastejšie pomôcky používame na prekrvenie a uvoľnenie svalového stuhnutia “suchým teplom”, aplikovaním hrejivých zábalov alebo bandáži z liečivého ovčieho rúna alebo aplikáciou hrejivých obilninových vankúšikov. Suché teplo zmierňuje bolesť, zlepšuje prekrvenie tkanív, uvoľňuje svalové napnutia (spazmy) a uvoľňuje zablokovanú pohyblivosť. Liečene zdravotne pomocky z ovcieho runa liecebne pomocky 1 Liečebné účinky výrobkov z čistej ovčej vlny sú podložené výsledkami vedeckých analýz. Preto sa v posledných rokoch v modernej medicíne presadzuje návrat k liečeniu prostriedkami pochádzajúcimi z prírody, medzi ktoré patrí ovčia vlna upravená na rúno. Fyziologické pôsobenie ovčieho rúna vysvetľujeme tým, že mierne prehrieva kožu, podkožie a aj hlbšie uložené tkanivá. Pôsobenie na nervové zakončenie v tkanivách má reflexný vplyv i na ďalšie orgány. Dá sa použiť pri svalovom napätí, seknutí v krížoch, pri stuhnutej šiji, pri reumatických problémoch. Prikladá sa na boľavé kolená, kĺby, pri problémoch s ľadvinami, dutinami, prieduškami, žalúdkom.Výrobky z rúna môžu pôsobiť 24 hodín denne, teda i pri oddychu a spánku, kedy na náš organizmus príjemne účinkujú a liečia nás. Výrobky z ovčej vlny ošetrujeme ručným praním so špeciálnymi prípravkami. Hrejivy vankusik na ramena z obilia

Obilie použité v hrejivých vankušikoch je zo slovenskej produkcie. Sú elastické, a preto dokonale kopírujú tvar tela. Obilie je pripravené na opakované zohrievanie v mikrovlnej rúre. Aby sme z týchto vankúšikov mohli odoberať teplo, musíme ich najprv zohriať. Môžeme to urobiť rôznym spôsobom. Najlepší a moderný spôsob je, že ich zohrejeme v mikrovlnej rúre. Ku každému výrobku je priložený návod na použitie a prípravu k použitiu. Rovnako ako vankúšik drží teplo, udrží aj chlad. Niektoré zdravotné problémy je nutné liečiť studenými obkladmi. Príjemný chladiaci efekt sa dá použiť pri potlačení zápalov pri športových zraneniach, pri migréne, horúčkach, bolestiach hlavy, reumatických problémov. Svoj chladiaci efekt dosiahne tak, že ho vložíte do mrazničky min. na jednu hodinu. Upozornenie: Vankúšik treba skladovať na suchom mieste! Neperie sa!

Liečebno – terapeutické pomôcky, ktoré nájdete v našej ponuke na www.seniorfitness.sk  sme vybrali so zámerom zlepšenia vašej fyzickej pohody či pohody vašich blízkych. Pomôžu zmierniť či odstrániť bolesť  a vrátia chuť  do života.  A možno aj do cvičenia :)

http://www.runo-shop.sk/ autor Ing. Danka Stroková

O autorovi Zobraziť všetko

admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *