HEBI VITAL, s.r.o.

Ako funguje aromaterapia?

doTerra

Schopnosť esenciálnych olejov vplývať na myseľ i na telo robí z olejov skutočne jedinečné terapeutické činitele. Vlastnosti olejov, spolupracujúce  v harmónii, dávajú aromaterapii široký záber jedinečných zdravotných benefitov: emocionálnych, fyzických a mentálnych. CPTG®, certifikované čisté esenciálne oleje terapeutickej triedy sú silnými agentmi pre prirodzené zdravie kvôli svojej:
Vôni, prostredníctvom ktorej sa sila aromatických molekúl dostáva priamo do centrálnych častí mozgu, kde ovplyvňujú uvoľňovanie hormónov a neurotransmiterov, posilňuje imunitný systém a vyvažuje telesné systémy. Vôňa môže mať priamy vplyv na vaše emócie a pamäť a umožňuje aromaterapii, aby mala silný účinný vplyv na skoro každý aspekt nášho zdravia.
Chémia a aktivita aromatických molekúl na bunky tela. V esenciálnych olejoch je približne 3,000 známych chemických zložiek (pomerne jednoduchý olej môže obsahovať od 80 do 300 z nich), z ktorých všetky majú vedecky zdokumentované terapeutické účinky.
Frekvencia, niečo ako xi (alebo chi) z tai chi, xigong alebo akupunktúry, čo umožňuje olejom, aby doslova zvýšili energetické úrovne vášho tela, podporujú imunitu a lepšiu úroveň celkového zdravia.

doterra+balance

Ako využiť všetky výhody esenciálnych olejov

Dve z najsilnejších aromaterapeutických aplikačných metód sú rozptyľovanie – difúzia studeným vzduchom a neriedená masážna aplikácia.
Rozptyľovanie CPTG®, certifikovaných čistých esenciálnych olejov terapeutickej triedy prostredníctvom studenovzdušného rozptyľovača je úžasný spôsob, ako zažiť silné účinky esenciálnych olejov.
Priama aplikácia esenciálnych olejov na kožu má benefity, ktorým neuveríte, pokiaľ ich nevyskúšate. Môže vám to zmeniť život.
Dve z najefektívnejších metód priamej aplikácie esenciálnych olejov sú Technika AromaTouch™ a Technika Vita-Flex.
Iné spôsoby ako používať esenciálne oleje:
V zvlhčovačoch vzduchu a odparovačoch: Niektoré esenciálne oleje, ako citrón, mäta a frankincense, sú na to ako uliate.
Vo vani alebo sprche.
Ako alternatívu k syntetickým vôňam: Esenciálne oleje sú úplne prírodné a majú dlhotrvajúce odlišné vône.
V obkladoch: Aplikácia obkladu s esenciálnymi olejmi vytvára hlboký upokojujúci účinok. Jednoducho votrite niekoľko kvapiek esenciálneho oleja (buď priamo, alebo rozrieďte, v závislosti od toho aký esenciálny olej používate) do liečenej oblasti, zakryte vlhkým uterákom a prekryte suchým uterákom. Nechajte odstáť 10 až 60 minút. Teplo uteráka spolu s vlhkosťou vám dostanú esenciálne oleje hlbšie do tkanív.
Ako doplnky výživy: Mnohé esenciálne oleje sa môžu riediť v tekutine rozpustnej pre oleje (ako napr. ryžové mlieko, javorový sirup, med alebo agávový nektár) a užiť vnútorne.
Pri varení: Esenciálne oleje sa môžu použiť namiesto byliniek a dosahujú sa s nimi vynikajúce účinky. Majú silnejšiu chuť než sušené bylinky, a chutia výborne. Aby ste zachovali ich terapeutické účinky, pridávajte po skončení varenia, alebo tesne pred koncom.
Pri čistení: Keď pridáte niekoľko kvapiek esenciálneho oleja citróna, mäty, levandule alebo Prify do prania, umývačky riadu alebo vody, v ktorej umývate riad, pomôže vám dezinfikovať a čistiť. Veci potom tiež výborne voňajú. Pri praní môžete pridať niekoľko kvapiek do vody na pranie; ale ešte lepší efekt dosiahnete, keď pridáte niekoľko kvapiek na vlhkú handričku a dáte ju do sušičky s mokrými šatami.

Esenciálne oleje ako podpora iných liečebných spôsobov

Klinický výskum ukázal, že aromaterapia má silné pozitívne účinky, keď sa používa ako podpora iných prírodných liečebných spôsobov. Výskum ukázal, že esenciálne oleje môžu znásobiť benefity 2 až 10 -krát oproti výsledkom, ktoré tieto spôsoby dokážu dosahovať osobitne. Esenciálne oleje sa môžu používať spolu s týmito spôsobmi :

aroma touch01

Masážna terapia: Esenciálne oleje môžu výrazne zvýšiť uvoľňujúce a obnovujúce účinky masáže. Oleje pomáhajú s ukľudňovaním zaťažovaných svalov a iných mäkkých tkanív, zlepšujú cirkuláciu a podporujú lymfatickú drenáž. Iba pridajte svoj obľúbený esenciálny olej do základného masážneho oleja. Neriedená aplikácia olejov, a navrstvenie masážneho oleja tiež môže byť veľmi efektívne.
Reflexológia: Pridanie esenciálnych olejov, obzvlášť pri Technike Vita-Flex , môže výrazne zvýšiť efektivitu tejto liečebnej techniky. Frekvencia esenciálnych olejov vytvára dokonalé partnerstvo s energiou reflexológa, a vytvára výsledky, ktoré refexológia samotná nedokáže dosiahnuť.
Akupunktúra: Tak ako pri reflexológii, esenciálne oleje sú prirodzenými posilňovačmi vplyvov tohto liečebného spôsobu. Vytvára úžasnú alternatívu k použitiu elektrickej stimulácie, ktorú mnohí súčasní chiropraktici používajú spolu s akupunktúrou.

Aromaterapia zahŕňa viac, než iba vonné sviečky na uvoľnenie. Aromaterapia vhodne a príjemne dopĺňa zdravotnú starostlivosť  o pacienta a môže účinne pôsobiť ako prevencia v domácom prostredí. Stačí si vybrať zo širokej škály esenciálnych olejov jednotlivo alebo z namiešaných patentovaných zmesí.

O autorovi Zobraziť všetko

admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *