HEBI VITAL, s.r.o.

Centrum sociálnych služieb – Bôrik

DSC_0619a

Centrum sociálnych služieb v dnešnej podobe je rozpočtová organizácia s právnou subjektivitou, ktorej zriaďovateľom je od 1.7.2002 Trenčiansky samosprávny kraj.

Svojim klientom poskytuje celoročnú starostlivosť – zabezpečuje stravovanie, bývanie, zaopatrenie. Je jedno z najväčších zariadení poskytujúcich starostlivosť v takomto rozsahu. Zložené je z jedného účelového zariadenia s celkovou kapacitou 206 lôžok. Je umiestnené v príjemnom a peknom prostredí borovicového lesa vzdialeného dva kilometre od obce Nitrianske Pravno a práve preto nesie zariadenie meno Bôrik.

A práve tu sa s finančným prispením jedného z obyvateľov zariadenia podarilo vybudovať malú exteriérovú telocvičňu.

KeDSC_0616aďže v špecializovanom zariadení tohto typu je prevaha obyvateľov, ktorí sú odkázaní na pomoc inej fyzickej osoby, s rôznym stupňom odkázanosti, rozhodli sa pre jedno bezbariérové zariadenie - KOLESO / BICYKEL, OBOJSTRANNÉ

Je určené pre cvičencov na invalidnom vozíku. Umožňuje pohodlný bezbariérový prístup a cvičenie priamo z vozíka. Koleso aktivuje zápästia, lakte, ramená a boky, posilňuje ich a zlepšuje ich pružnosť. Bicykel umožňuje pohyb bedier a kolien, posilňuje svaly stehien a lýtok. Zlepšuje krvný obeh.

Ďalším zariadením je TRENAŽÉR – VESLOVANIADSC_0617a

Je to jedno z menej náročných zariadení určené na cvičenie v sede s vlastnou váhou. Posilňuje svaly paží, nôh, pásu, chrbta, zadnej časti brucha a hrudníka, zvyšuje kapacitu srdca a pľúc. 

DSC_0618a

Do tretice sa v zariadení Bôrik rozhodli pre ORBITREK

Toto dynamické zariadenie aktivuje a posilňuje kĺby (bedrá, ramená), rozcvičuje svaly rúk a nôh, zlepšuje koordináciu tela. Je určené pre aktívnejších cvičencov bez väčších pohybových obmedzení. 

DSC_0615a

Pri výstavbe exteriérovej telocvične je dôležité poznať možnosti, obmedzenia a fyzickú vybavenosť klientov, pre ktorých sú exteriérové zariadenia určené. S ohľadom na toto všetko si v Centre sociálnych služieb Bôrik vybrali s našou asistenciou správne. S prihliadnutím na finančné možnosti tak umožnili výberom týchto troch zariadení zacvičiť si skoro každému, kto bude o to mať záujem. Vitalita v každom veku a pre každého je krédom spoločnosti HEBIVITAL, s.r.o., veď aj starnúť sa dá aktívne a pohyb určite prispeje k zdravému životnému štýlu aj obyvateľov tohto zariadenia.

O autorovi Zobraziť všetko

admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *