HEBI VITAL, s.r.o.

Pomôžte pamäti nestarnúť

osemsmerovky

„Mnohí ľudia sa počas života obetujú pre blízkych, starajú sa o nich a pomáhajú, ak nie inak, aspoň radou. Možno to poznáte, ľahšie poradíte druhému ako sebe samému. Seba odsúvame nabok a sľubujeme, že raz, keď sa o všetko postaráme, príde aj na naše potreby. To isté sa týka aj pamäti. Keď zistíte, že zlyháva, môžete s ňou začať pracovať, ale ak už nastal úpadok rozumových schopností, bude si to vyžadovať viac úsilia. Niektoré problémy s pamäťou sa už síce príliš zlepšiť nedajú, no možno zakonzervovať, alebo aspoň spomaliť proces zhoršovania pamäti.

Krížovky, osemsmerovky, sudoku a podobné hlavolamy aspoň raz do týždňa poskytnú vášmu mozgu potrebný tréning a udržia ho v kondícii ešte dlho. Pri krížovkách si cibríte pamäť, slovnú zásobu a vizuálnu orientáciu v priestore. Pri sudoku navyše aj logiku. Pri pravidelnom riešení takýchto úloh si mozog vybuduje čosi ako „kognitívnu rezervu“ - alternatívne prepojenia medzi neurónmi, takže keď začnú pôvodné odumierať, nové ich nahradia. To znamená, že aj keď sa u vás z rôznych príčin začne rozvíjať demencia, aktívne používaný mozog ju spomalí.

Aj seniori by mali podnecovať pamäť rozličnými spôsobmi: recitovať básne, hrať šach, karty, lúštiť krížovky, osemsmerovky, udržiavať spoločenské a sociálne kontakty, cvičiť…

My sme pre vás pripravili novinku v podobe časopisu

SENIORSKÉ OSEMSMEROVKY.

Po titule Osemsmerovky bez okuliarov (ktorý je medzi čitateľmi stále veľmi obľúbený)je tu ďalšia verzia obľúbeného zábavníka, určená predovšetkým pre seniorov… ale nie len pre nich. Veľké písmenká a prehľadný dizajn  robia z tohto časopisu ten správny prostriedok, ktorým si môžete denne potrápiť mozgové závity, čím budete neustále udržiavať vašu pamäť v kondícii. A nie len to. Vďaka vtipom sa môžete pobaviť a zasmiať, zaujímavosti vás naučia mnoho nového a tipy či rady vám poradia ako na bežné životné situácie. Bolia vás chodidlá, trápia vás rôzne škvrny, alebo by ste chceli vedieť, čo je to Nordic walking? Tak toto všetko nájdete v prvom čísle nášho časopisu SENIORSKÉ OSEMSMEROVKY. Nájdete ho v novinových stánkoch, na pošte, či na rôznych predajných miestach už teraz. Ďalšie číslo si môžete kúpiť od 4. marca 2019. A ešte niečo… Radi súťažíte? Tak vás určite poteší možnosť vyhrať finančnú odmenu s každou vylúštenou osemsmerovkou. Všetky potrebné informácie nájdete na poslednej strane časopisu.

Nezanedbávajte svoju pamäť, udržiavať vo forme by ste si ju mali po celý život. Vek nie je podstatný, je úplne jedno, či máte dvadsať, alebo osemdesiat rokov. Klišé, že starší ľudia musia všetko zabúdať a strácať, nie je pravda. 

osemsmerovky 2

O autorovi Zobraziť všetko

admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *