HEBI VITAL, s.r.o.

Street workout je čoraz populárnejší i u nás

kijowska

Páči sa vám predstava výmeny fitcentra za detské ihrisko či park a absolvovanie tréningu vonku na čerstvom vzduchu? Aj o tom je čoraz populárnejší street workout, alebo ak chcete pouličný tréning či kalistenika.

Tento typ tréningu je populárny nielen v USA, ale aj v Ukrajine a v Rusku. V týchto krajinách je považovaný i za spôsob, ako uchrániť mladých ľudí pred lákadlami v podobe alkoholu a drog. Práve tu sa nachádza množstvo špeciálne upravených častí parkov či iných verejných priestranstiev, kde sa mladí ľudia stretávajú a oddávajú čaru street workoutu. Nuž a skupín, ktoré sa pouličnému tréningu venujú, pribúda i na Slovensku.

Prečo práve streetworkout?
  • je to vlastne funkčný tréning, v ktorom sa využívajú hlavne cviky s váhou vlastného tela
  • tréningy sú pestré nielen vďaka unikátnemu vonkajšiemu prostrediu, ale aj širokej škále cvikov, ktoré sú často pre bežného človeka doslova umeleckým kúskom
  • je to šport, ktorý prospieva nielen fyzickej, ale aj psychickej stránke: motivácia neustále sa zdokonaľovať, byť lepším
  • skupiny mladých ľudí majú spoločný cieľ a vzájomne sa v nich podporujú
  • človek môže cvičiť kedykoľvek chce a kde chce, čo je v porovnaní s cvičením vo fitcentre obrovskou výhodou
Inšpirujte sa tými najlepšími…
Na Ukrajine patrí k špičke street workoutu Denis Minin

Nie je to vôbec jednoduché…

 

Aby ste nemuseli popierať zákony gravitácie na detských ihriskách, či na lavičkách v parku alebo sušiakoch ponúka vám Spoločnosť HEBI VITAL, s.r.o. možnosť ako cvičiť efektívnejšie, variabilnejšie a hlavne bezpečnejšie prostredníctvom vybudovania workoutových ihrísk.

Zostavy CrossFitsú univerzálne zostavy určené na silový tréning brušákov, kľukov, naťahovanie svalov. Precvičujú všetky hlavné svalové skupiny. Zostavy sú určené pre mladých užívateľov, ktorí cvičia každý deň. Ako aj pre začiatočnikov, pretože cvičenie môžete prispôsobíť svojim schopnostiam. Sami si určíte počet opakovaní, intenzitu a tempo.   Zostavy sú zložené z jednotlivých komponentov. Každá časť plní svoju funkciu v cvičebnom pláne cvičiaceho. Nájdete tu obľúbené bradlá, hrazdu, lavičku, rebrinu i ďalšie klasické cvičebné komponenty.

 

Zdroj: http://fitness.cvicte.sk/fitness-1/street-workout-je-coraz-popularnejsi-i-u-nas

O autorovi Zobraziť všetko

admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *